Meža konsultants

Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants" darbojas Kuldīgas novadā un viens no biedrības darbības mērķiem ir sabiedrības informēšana un izglītošana par mežā notiekošajiem procesiem.

Vairāk
Meža ABC

Meža ABC-2023

2023.gada 12. un 13.maijā Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā” notiks lielākais izglītojošais meža nozares pasākums Latvijā Meža ABC! Vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas  rādīs un stāstīs par visu, kas notiek mežā.  Šī gada tēma - mežs veselībai! 

12.maijs - diena organizēta tikai skolu klasēm. 13.maijā ģimeņu diena, kad gaidīsim ikvienu interesentu.  Dalība pasākumā bez maksas. Klasēm pieteikšanās uz pasākumu -  https://ej.uz/mezaabc2023_pieteikties 

Gribat uzdāvināt bērniem laimīgāko dienu mūža? - Gaidīsim Jūs Meža ABC pasākumā! Pasākums lieliem un maziem, iesācējiem un pieredzes bagātiem, visiem, kas mīl dabu!

Pirmais Meža ABC pasākums notika 2005.gadā, kad to organizēja Kuldīgas virsmežniecības kolektīvs. Pirmajā pasākumā piedalījās ap 700 cilvēku. 2018.gadā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 10 000 apmeklētāju. Pēc 3 gadu pārtaukuma šogad pasākums norisināsies 10.reizi!  Apmeklējot vairāk nekā 50 meža pieturas, piemēram, Kukaiņi-smukaiņi, Meža matemātika, Jauna māja pūcei,  Pastaiga pa koku galotnēm, Meža atjaunošana, Meža kopšana, Mežizstrāde, Medības, Silta, jauka istabiņa, Koks šodien, rīt, parīt u.c., skolēni, ģimenes caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, iepazīstas ar visu meža audzēšanas ciklu un dažādiem procesiem dabā. Meža ABC ir pirmais lielākais meža nozares izglītojošais pasākums, kas iedvesmojis vēlāk vairāku izglītojošo pasākumu norisi Latvijā - meža dienas Tērvetes dabas parkā , "Nāc līdzi, ejam mežā!" Priekuļos, "Zaļā klase" Latgalē. 

Pasākuma “Meža ABC” programmu veido un organizatorisko pusi nodrošina meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade.

No atsauksmju grāmatas:

“Lai Meža dienas un Meža ABC iedvesmo mūs labiem darbiem un mūsu Latvijai! Valsts prezidents Raimonds Vējonis”

“Liels paldies par ieguldīto darbu, organizējot šāda mēroga pasākumu. Priecājamies, ka skolēniem ir šāds pasākums, kurā iepazīt meža daudzveidību no sēklas līdz aktībai atpūtai dabā. Ceram, ka arī citu gadu tiksimies. Noteikti stāstīsim skolā arī citām klasēm, lai brauc un piedalās!. Ar laba vēlējumiem  no Garkalnes novada, Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas 5.a klase”

“Talsu pamatskolas 6.klase ir sajūsmā par “Meža ABC”, jo pasākums ir brīvā dabā, skaists laiks. Skolēniem patika izzinošās stacijas par mežu, par rāpuļien un abiniekiem bija visjaukākais, jo varēta aptaustīt. Patika šaušana un pastaiga pa koku galiem. Kā arī skolēni ilgi aizkavējās 45.Zemessardzes bataljona punktā. Ļoti jauki un interesanti organizēta diena, viss ir pārdomāts un kārtīgi izstrādāts! Paldies un cerēsim uz tikšanos nākošreiz!”

Meža ABC ir fantastisks meža izziņas pasākums, kas parāda Latvijas meža nozares lielo bagātību, nozīmi un attīstību.Tiekamies Meža ABC-2023! 

 

Vairāk

Aktuāli mežā:

Meža dienu ietvaros visa Latvijas sabiedrība tiek aicināta padarīt Latviju skaistāku ar koku stādījumiem, labiekārtojot un radot jaunas atpūtas vietas mežā, kā arī pievēršot lielāku uzmanību koksnes plašākai izmantošanai ēku būvniecībā, interjerā vai savas sētas labiekārtošanā.

Meža dienu pasākumus organizē valsts un pašvaldību iestādes, nozares uzņēmumi, meža īpašnieki u.c.

 

Aktivitātes:

Mūsu sniegtie pakalpojumi

“Meža konsultants” palīdz meža īpašniekiem gan ar informāciju, gan sniedz praktisku palīdzību meža apsaimniekošanā.

Ziemas periodā tā vairāk ir meža cirsmu stigošana un vērtēšana, pavasarī - palīdzība stādmateriāla iegādē un meža atajunošanā, visa gada laikā - meža inventarizācijas sagatavošana, meža kopšana, darbu plānošana. Pēdējo gadu laikā biedrība aktīvi palīdzējusi meža īpašniekiem sagatavot un realizēt projektus meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai.

Vairāk