Meža ABC

Lieliem un maziem, iesācējiem un pieredzes bagātiem - visiem, kas mīl dabu! Visiem, kuri vēlas iepazīt, pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un saprast norises mežā! Biedrība pasākumu organizē reizi 2-3 gados. Sveicot Latviju 100.gadu jubilejā un atzīmējot Meža dienām 90 gadus, Meža ABC pasākums 2018.gada 10.-12.maijā!

meža abc 12.maijā plkst.10.00-18.00 visiem, kas mīl mežu un dabu "Struņķukrogā", padures pagastā, kuldīgas novadā! pasākums bez maksas!

MEŽA ABC ir latvijā lielākais izglītojošais pasākums par mežu. piedalās vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas 54 meža pieturās! pasākuma devīze "meža nozare - latvijai!" 

 

 

 

Meža ABC jeb meža nozares Dziesmu svētki notiek 3 dienas, 10.-12.maijā. Pirmās divas dienas, 10.-11.maijā pasākums tikai skolēniem, kuri pieteicās līdz 1.februārim un no organizatoru puses ir apstiprināti dalībai pasākumā.

12.maijā pasākums ģimenēm, meža īpašniekiem, visiem interesentiem! Gaidīsim ikvienu!

Pasākumā "Meža ABC":

*  54 meža pieturās, interaktīvi darbojoties un pildot praktiskus uzdevumus, iespēja iepazīties ar visu meža audzēšanas ciklu! 
* Iespēja iestādīt savu ģimenenes/draugu ozolu - kopā veidosm ozolu audzi Meža dienu 90.dzimšanas dienā un Latvijas simtgadē!
* 12.00 Koku mīlestības stunda kopā ar mežkopi Aiju Zviedri!
* 13.00 Grāmatas "Koku bērnudārzs" atvēršanas un dāvināšanas svētki!
* Meža tehnikas paraugdemonstrējumi!
* Pastaiga pa koku galotnēm kopā ar kokkopjiem-arboristiem!
* Aivara Bergmaņa superīgās meža spēles!
* 15.00 Medību suņu parāde!
* 16.00 Staltbriežu baurošanas performance! 

* Meža garša kopā ar Raimondu Zommeru visas dienas garumā!

* Stender's zupas virtuve!

* Atpūta pie ugunskura!

* Fantastiska diena mežā!

Ja vēlaties saviem bērniem uzdāvināt laimīgāko dienu mūžā - brauciet uz Meža ABC pasākumā!

Ieskats par 2017.gada pasākumu https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/110006/es-savai-zemitei/ 

Par suņiem: Uz pasākumu lūgums savus mīluļus līdzi neņemt. Pasākuma teritorijā ar suņiem neielaidīs!

Par transportu: Mašīnas tiek atstātas autoceļa Kuldīga-Ventspils ceļa malā. Satiksmi regulēs Kuldīgas pašvaldības policija.(VAS Latvijas valsts ceļi atzinums Nr.4.4.1/5177).

Atsauksmes no 2017.gada pasākuma:

"Kolosāls pasākums! Ļoti bērniem patika! Labi organizēts, interesants, izglītojošs, radošs! Žēl, ka netikām pastaigā pa koku galotnēm. Pārējais viss SUPER! Milzīgs paldies! Kandavas K.Milenbaha vsk.2.a klase."

"Paldies Meža ABC organizētājiem par iespēju pavadīt dienu svaigā gaisā. Katra meža pietura deva jaunas zināšanas un nostiprināja jau zināmo. Apbrīnojama staciju vadītāju milzu pacietība nenogurstoši dienas garumā dot savas zināšanas un prādīt savas prasmes. Mums ļoooti patika šis pārdomāti plānotais, interesantais pasākums. Pat laikapstākļi bija ar mums! Uz turpmāko sadarbību cerot, Vārmes pamatskolas 1.,2.,3.klase"

"Paldies oar brīnišķīgo iespēju izbaudīt meža piedzīvojumu šeit Kuldīgas novadā. Esam šeit pirmoreiz. Esam priecīgi daudz ko jaunu uzzināt, redzēt, pamēģināt. Žēl, ka iespēju tik daudz, bet paspējām "izskriet" tikai nelielu daļiņu. Secinājums - jābrauc vēlreiz!!! Paldies! Talsu novada Pastendes pamatskolas 2.klase."

"Paldies par jauko, bagāto dienu! Šī diena deva gan mūsu bērniem, gan mums - skolotājām, vecākiem - jaunas zināšanas, idejas, emocijas.... Uz tikšanos 2018.! Paldies organizatoriem! Super!!! Kalvenes pamatskola"

"Liels, liels paldies jums visiem, visiem, visiem mežiniekiem. Jūs protat interesanti pastāstīt par dabu, mežu, aizsardzību... tā varētu turpināt garu sarakstu. Bijām jau pirms dieviem gadiem un šo dienu ar nepacietību gaidījām. Esam sajūsmā! Atkal daudz jauna uzzinājām par sēnēm, ķērpjiem, sūnām, par priedi, par meža ogām. Paldies Sigitai! Lai jums izdodas tik labi arī turpmāk noorganizēt šo pasākumu! Kandavas k.Mīlenbaha vsk. 3.b klase"

"Sveicieni no Talsu pamatskolas 1.kalses. Paldies, ka rīkojat šādu pasākumu un vēl bez maksas! Patika visas apmeklētās Meža ABC pieturas. Organizatori ir visu pārdomāti sarīkojuši, bērniem ir iespēja uzzināt jaunas zināšanas. Patīkami, ka apkārt valda tīrība, jo bērni ir brīdināti, ka atkritumi ir jāsatīra. Apkārt valda rosme, draudzība. Paldies!"

"Piedalījāmies pirmo gadu. Visi esam sajūsmā! Paldies par rūpīgo organizāciju! Paldies par interesantajām un izzinošajām pieturām! Mēs visi 27 pavisam noteikti iemācījāmies jaunas lietas, apguvām jaunas zināšanas, jauki pavadījām laiku kopā. Ļoti ceram uz tikšanos arī nākošajā pavasarī! Lai jums izturība un spēks tā turpināt! Saldus pamatskolas 2.b klase"

"Pasākums ļoti vērtīgs, sevišķi skolēniem, kuri apgūst bioloģiju. Ļoti vērtīga arī profesionālā ievirze, jo redzama ikdienas saikne ar profesijām. Viss ar un ap koku, augiem, dzīvo un nedzīvo dabu - vērtīgākā bioloģijas stunda dabā. Saldus vsk. 8.c klases skolotāja"

"Sveicināti, Meža ABC! Mums kā Rīdziniekiem mežs, un ar to saistītie pasākumi, vienkārši ir nepieciešami'. Daudz uzzinājām, ļoti patika meža tehnika. Protams, arī šaušana, kā ar šauteni tā arī ar loku. Paspējām pabūt arī citās pieturās. Viss ļoti pārdomāti. Tā turpināt, lai Jums veicas! Lai viss izdodas! Noteikti ieteiksim arī citiem. Rīgas Pļavnieku pamatskolas 2.d klase."

"Pasākums raisa ļoti jaukas un pozitīvas sajūtas. Ir ļoti jauki, ka tik lielām bērnu un pusaudžu masām ir iesp''ejams saorganizēt izzinoši izklaidējošu pasākumu dabā. Lūgums šo tradīciju turpināt, turpināt, turpināt! Liels paldies! Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiāle."

"Bērni teica - superīga diena! Viss tik pārdomāts un interesants! Paldies! Bērnu acīs prieks, azarts, interese! Brauksim obligāti vēl! Skolotāja arī ar muti vaļā! Lai daudz jaunu ideju!!! Druvas vidusskolas 2.re klase."

"Liels paldies par brīnišķīgajām stacijām, neizmērojama izdoma, interesantas atrakcijas, daudz uzziņu. Superīgi noorganizēts, skolēni priecīgi. Nākošgad atkal vēlamies izbaudīt tik brīnišķīgu pasākumu! Cieceres internātpamatskola."

"Esam šeit 4.erizi. Pēc gada, ja būs šāda iespēja, braukšu atkal ar 1.klases bērniem, kuri šajā jaukajā pasākumā vēl nav bijuši. Varu droši teikt, ka Izglītības ministrijai, kura izstrādā jauno mācību saturu, ir jāatbrauc uz Meža ABC, kur šo saturu var atrast! Mēs visi, Grobiņas sākumskolas 3.c klases skolēni un skolotājas L.Līne un Bumbule sakām - PALDIES par jauko pasākumu. Lai dzīvo Meža ABC un tās organizētāji!"

Tiekamies 12.maijā "Struņķukrogā", Padures pagastā, Kuldīgas novadā!

 

 

Fotomirkļi