Meža ABC

Meža ABC Kuldīgas novada Padures pagasta "Struņķukrogā". Meža ABC -lielākais izglītojošais meža nozares pasākums Latvijā! Lieliem un maziem, iesācējiem un pieredzes bagātiem - visiem, kas mīl dabu! Visiem, kuri vēlas iepazīt, pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un saprast norises mežā!

Meža ABC-2019 notika Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā”. Interesanti un saistoši izveidotās 53 meža pieturās viss par mežu, dabas vērtībām, meža apsaimniekošanu un izmantošanu. Vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas  rādīs un stāstīs par visu, kas notiek mežā. Meža ABC ir fantastisks meža izziņas pasākums, kas parāda Latvijas meža nozares lielo bagātību, nozīmi un attīstību! 2019.gadā pasākums notika devīto reizi. Dalība pasākumā bez maksas. 

Pirmā diena bija domāta skolu jaunatnei, kad skolēnus caur aktīvu iesaistīšanu praktiskās nodarbēs iepazīstināja ar meža audzēšanas ciklu un procesiem, kas norisinās mežā. Klases pieteicās uz pasākumu no 1.februāra līdz 1.martam. Līdz 15.martam klašu skolotāji saņēma e-pastā atbildi par iespējamo dalību Meža ABC pasākumā.

Otrā diena bija ģimenēm un ikvienam interesentam. Pasākums lieliem un maziem, iesācējiem un pieredzes bagātiem, visiem, kuri mīl dabu!

Pasākuma “Meža ABC” programmu veido un organizatorisko pusi nodrošināja meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade.

No atsauksmju grāmatas:

“Lai Meža dienas un Meža ABC iedvesmo mūs labiem darbiem un mūsu Latvijai! Valsts prezidents Raimonds Vējonis”

“Esmu ļoti gandarīta par iespēju piedalīties tik brīnišķīgā pasākumā! Lieliski organizētas, izzinošas stacijas ar iespēju pašiem darboties. Katrā gadījumā bērniem ļoti patika, un viņi ir gatavi piedalīties arī nākamajā reizē. Paldies par lieliski organizēto dienu, par darbinieku pacietību, laipnību, spēju apmierināt mūsu zinātkāri. Bērni teica, ka šī esot bijusi visu laiku labākā ekskursija mežā. PALDIES! Rīgas Lietuviešu vidusskolas 4.b klase”

“Liels paldies par ieguldīto darbu, organizējot šāda mēroga pasākumu. Priecājamies, ka skolēniem ir šāds pasākums, kurā iepazīt meža daudzveidību no sēklas līdz aktībai atpūtai dabā. Ceram, ka arī citu gadu tiksimies. Noteikti stāstīsim skolā arī citām klasēm, lai brauc un piedalās!. Ar laba vēlējumiem  no Garkalnes novada, Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas 5.a klase”

“Talsu pamatskolas 6.klase ir sajūsmā par “Meža ABC”, jo pasākums ir brīvā dabā, skaists laiks. Skolēniem patika izzinošās stacijas par mežu, par rāpuļien un abiniekiem bija visjaukākais, jo varēta aptaustīt. Patika šaušana un pastaiga pa koku galiem. Kā arī skolēni ilgi aizkavējās 45.Zemessardzes bataljona punktā. Ļoti jauki un interesanti organizēta diena, viss ir pārdomāts un kārtīgi izstrādāts! Paldies un cerēsim un tikšanos nākošreiz!”

“Daudz svaiga gaisa, daudz jauku uzdevumu, jaukas emocijas un brīnišķīgi cilvēki, kuri grib un spēj dalīties ne tikai savās prasmēs un zināšanās, bet arī vēlmē iemācīt, pacietībā un dzīvespriekā! Agenskalna Valsts ģimnāzijas 10.b skolotāja”

“Mīļie Latvijas meža draugi! Paldies par “lielās, zaļās dzīvības” sargāšanu un popularizēšanu. Paldies par bezgala radošo, interesanto un atbildīgo jauno meža draugu audzināšanu! Esam sajūsmā par Jūsu darbu! Patiesā cieņā Daugavpils Valsts ģimnāzija.”

“Sveiki! Liels paldies Meža ABC komandai par šodienas grandiozo pasākumu, kurš ir ne tikai izzinošs, izglītojošs, bet arī klases saliedētības pasākums. Katrā kontrolpunktā ir gūtas jaunas zināšanas un idejas, kuras varēs turpmāk realizēt sev un savā apkārtnē. Rīgas 84.vidusskolas 4.b klase.”

“Iemācījāmies mērīt koku apkārtmēru, uzzinājām, no kāda vecuma koks iegūst dižkoka vecumu. Uzzinājām, kā izdzīvot mežā, kā maskējas zemessargi. Iemācījāmies pareizi šķirot atkritumus, aizpildījām pareizi krustvārdu mīklu (uzzinājām, ka baterijas sastāvā ir 7 vielas!). Vislabāk atpazinām meža tehniku un aprīkojumu meža inženierim. Liels paldies par šo jauko un izcili organizēto dienu! Saldus pamatskolas 4.a klase.”

“Paldies par jauko pasākumu! Tās ir visīstākās kompetneces! Lai izdodas arī citu gadu! Rucavas novada Sikšņu pamatskola.”

 

 

 

 

Fotomirkļi