Aktivitātes

Palīdzam meža īpašniekiem gan ar informāciju, gan sniedzam praktisku palīdzību meža apsaimniekošanā. Šobrīd aktuālākais pakalpojums, ko sniedzam, ir cirsmu stigošana, dastošana, sortimentu un cenas noteikšana. Viens no biedrības darbības mērķiem ir sabiedrības informēšana un izglītošana par mežā notiekošajiem procesiem, organizējam meža nozares lielāko izglītojošo pasākumu "Meža ABC".

No 1.februāra līdz 1.martam klases var pieteikties Meža ABC 2019!

2019-02-01

Meža īpasnieku biedrība Meža konsultants un sadarbības partneri š.g. 10.-11.maijā aicina klašu kolektīvus/pulciņus uz lielāko izglītojošo meža nozares pasākumu Latvijā "Meža ABC"!

Pasākuma norises vieta - Kuldīgas novads, Padures pagasts, "Struņķukrogs" Kuldīgas - Ventspils šosejas malā (12 km no Kuldīgas)


Piedāvājam:

Ieskats par 2018.gada pasākumu https://www.youtube.com/watch?v=PngVDG4C56Y
https://www.youtube.com/watch?v=uTzcYmL35ME

     par 2017.gada pasākumu http://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/110006/es-savai-zemitei/

 

Pieteikšanās:

Ja esat maza klasīte (līdz 10 bērniem), varat veidot grupu kopā ar vēl kādu klasi, kas vienu gadu jaunāka vai vecāka par Jūsu klasi, (Piem., esat 2.klase ar 9 bērniem, varat pieteikumu rakstīt kopā ar skolas 1.klasi (piem.,11 bērni) vai 3.klasi (piem.,9 bērni) un meža ceļojumā doties kopā).

 

 

Par Meža ABC pasākumu. 2019.gada 10.-11.maijā Meža ABC notiks devīto reizi. 10.maijā pasākums tiek organizēts tikai skolām. 10.maijā uz pasākumu pieņemsim 150 klases. Klašu un pulciņu pieteikšanās no 01.02.2019.-01.03.2019. mājas lapā www.mezakonsultants.lv sadaļā Meža ABC. Līdz 15.martam klases e-pastā saņems apstiprinājumu dalībai pasākumā. Tās klases, kuras tiek apstiprinātas dalībai pasākumā, saņems informāciju par mājas darbu.  Šogad priekšroka dalībai pasākumā tiks dota tām klasēm, kurām pasākumā "Meža ABC"  meža pieturās piedalās vecāki/vecvecāki un klasēm, kuras pasākumā piedalās pirmo reizi. Klasēm pieteikšanās obligāta!

11.maijā pasākums ģimenēm, visiem interesentiem. 11.maijā uz pasākumu pieņemsim 50 klases.

10.maijā no 9.30 līdz 10.00 klases ierodas pasākuma vietā un reģistrējas info centrā, nodod mājas darbus un saņem pasākuma kartes un darba lapas. Plkst.10.00 pasākuma atklāšana, no plkst. 10.15 līdz 15.00 klases veic meža ceļojumu, apmeklējot 7 pasākuma organizatoru noteiktās pieturas un vismaz 2 meža pieturas pēc savas izvēles. Klase pēc saviem ieskatiem meža ceļojuma laikā speciāli iekārtotās ugunskura vietās pusdieno, cep līdzpaņemtās desiņas. Pasākuma laikā darbojas kafejnīca.  Plkst.15.00 dienas noslēgums, pārsteiguma balviņas. Plkst.~16.00 klases dodas mājās.

11.maijā klases ierodas pasākuma vietā no plkst.10.00 sev vēlamā laikā, reģistrējas info centrā, nodod mājas darbus un saņem pasākuma kartes un darba lapas. Klases veic meža ceļojumu, apmeklējot vismaz 7 meža pieturas pēc savas izvēles. Klase pēc saviem ieskatiem meža ceļojuma laikā speciāli iekārtotās ugunskura vietās pusdieno, cep līdzpaņemtās desiņas. Pasākuma laikā darbojas kafejnīca.  Klases no pasākuma dodas mājās sev vēlamā laikā. Pasākums notiks līdz plkst.18.00.

2013.gadā Meža ABC pasākums saņēmis augstāko Meža nozares apbalvojumu -  Meža nozares gada balvu “Zelta čiekurs” nominācijā Par sabiedrības izglītošanu.

2018.gada pasākumu apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Saeimas deputāti un izteica lielu apbrīnu par tik kvalitatīvi noorganizētu pasākumu un tik daudz interesantu un saistošu informāciju sabiedrībai par meža nozari. Atsauksmju grāmatā Valsts prezidents ierakstīja: “Lai Meža dienas un Meža ABC iedvesmo mūs labiem darbiem mūsu Latvijai!”

No atsauksmju grāmatas:

“Esam ļoooti gandarīti par iespēju piedalīties tik brīnišķīgā pasākumā. Lieliski organizētas, izzinošas stacijas ar iespēju pašiem darboties. Katrā gadījumā bērniem ļoti patika un viņi ir gatavi piedalīties arī nākamajā reizē. Paldies par lieliski organizēto dienu, par darbinieku pacietību, laipnību, spēju apmierināt mūsu zinātkāri! Bērni teica, ka šī esot bijusi visu laiku labākā ekskursija mežā. PALDIES! Rīgas Lietuviešu vidusskolas 4.b klase”

“Mīļie Latvijas mežu draugi! Paldies par “lielās, zaļās dzīvības” sargāšanu un popularizēšanu! Paldies par bezgala radošo, interesanti un atbildīgo jauno meža draugu audzināšanu. Esam sajūsmā par Jūsu darbu! Patiesā cieņā Daugavpils Valsts ģimnāzija.”

“Talsu pamatskolas 6.klase ir sajūsmā par “Meža ABC”, jo pasākums ir brīvā dabā, skaists laiks. Skolēniem patika izzinošās stacijas par mežu, par rāpuļiem un abiniekiem bija visjaukākais, jo varēja aptaustīt. Patika šaušana un pastaiga pa koku galotnēm. Kā arī skolēni ilgi aizkavējās 45.zemessardzes bataljona punktā. Ļoti jauki un interesanti organizēta diena, viss ir pārdomāts un kārtīgi izstrādāts! Paldies un cerēsim uz tikšanos nākamreiz!”

“Daudz svaiga gaisa, daudz jauku uzdevumu, jaukas emocijas un brīnišķīgi cilvēki, kuri grib un spēj dalīties ne tikai savās prasmēs un zināšanās, bet arī vēlmē iemācīt, pacietībā un dzīvespriekā! Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10.3 klases skolotāji”

“Lielisks pasākums, negaidīti pārsteigta! Paldies liels par patīkami iegūtām zināšanām. Paldies visiem krietnajiem sava darba darītājiem – JŪS ESAT SUPER LIELISKA KOMANDA! Ļoti priecēja organizētība, saliedētība, kopā darbošanās – viss, ko paspējām izbaudīt un uzzināt, ir laba (pamatīga) “smadzeņu barošana”, lai mēs – skolotāji un skolēni, vecāki – būtu arvien zaļāki un gudrāki SAVAS ZEMES SAIMNIEKI! Svētību Jums visiem! PALDIES! Staļģenes vsk. izglītības interešu pulciņš “Vide un tūrisms”’.

“Pasākumā piedalījāmies 1.reizi. Ļoti patika meža pieturas. Vadītāji ļoti zinoši, pārliecināti par savu stāstījumu. Vēlētos piedalīties arī nākošajā gadā. Bērni ieguva priekš sevis tādas zināšanas un prasmes, ko citur prakstiski neiegūtu. Fotogrāfēšanās ar Valsts prezidentu! Paldies! Svētes pamatskolas 4.klase.”

“Pasākums ļoti labi organizēts, skolēniem iespēja pilnveidot savas zināšanas, darbojoties praktiski. Pasākums deva ierosmi atgriezties uz šo pasākumu vēl, kopā ar ģimenēm. Liels paldies! Nīcas vidusskola”

“Paldies par jauko pasākumu! Tās ir visīstākās kompetneces! Lai izdodas arī citu gadu! Rucavas novada Sikšņu pamatskola.”

 

 

Ar laba vēlējumiem,

SigitaVaivade

Projekta “MežaABC” vadītāja

Atpakaļ