Meža konsultants

Meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants" darbojas Kuldīgas novadā un viens no biedrības darbības mērķiem ir sabiedrības informēšana un izglītošana par mežā notiekošajiem procesiem.

Vairāk
Meža ABC

Meža ABC plānots 2023.gadā!

2023.gada maijā, ja situācija pasaulē atļaus, Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā” plānots lielākais izglītojošais meža nozares pasākums Latvijā Meža ABC. Vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas  rādīs un stāstīs par visu, kas notiek mežā. Meža ABC ir fantastisks meža izziņas pasākums, kas parāda Latvijas meža nozares lielo bagātību, nozīmi un attīstību.  Dalība pasākumā bez maksas.

Gribat uzdāvināt bērniem laimīgāko dienu mūža? - Gaidīsim Jūs Meža ABC pasākumā! Pasākums lieliem un maziem, iesācējiem un pieredzes bagātiem, visiem, kuri mīl dabu!

Pirmais Meža ABC pasākums notika 2005.gadā, kad to organizēja Kuldīgas virsmežniecības kolektīvs. Pirmajā pasākumā piedalījās ap 700 cilvēku. Gadu gaitā interese par iespēju īpaši tam iekārtotā vietā ar daudzām pieturām iepazīt mežu un norises dabā tik ļoti augusi, ka pasākuma rīkotājiem nākas rīkot loteriju, lai noteiktu, kuras klases varēs pasākumu apmeklēt. Tālākie pasākuma apmeklētāji mērojuši ceļu no Daugavpils, Alūksnes un Jēkabpils. Pasākuma dalībnieki ar interesi apmeklē dažādas meža pieturas, uzzinot daudz jauna par meža audzēšanu un procesiem dabā. Daļa skolēnu, ko varēja satikt pasākumā, atzīst, ka nav viņiem ļoti patīk piedalīties Meža ABC, jo pasākumā var iegūt jaunas zināšanas un lieliski pavadīt laiku.

Meža ABC 2018 atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja Meža dienu patrons Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka jau mūsu valsts veidotāji izpratuši to, cik liela nozīme – ne tikai saimnieciskā, bet arī valstiskā – ir mežam. Viņš novēlēja skolēniem interesanti pavadīt laiku, apgūstot jaunas zināšanas. “Mācīties ir ļoti svarīgi un nekad nav par vēlu. Apgūstot kaut ko jaunu, kļūstam gudrāki un stiprāki, un Latvijai ir vajadzīgi gudri un stipri bērni,” sacīja R. Vējonis.

Pasākuma “Meža ABC” programmu veido un organizatorisko pusi nodrošina meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade.

No atsauksmju grāmatas:

“Lai Meža dienas un Meža ABC iedvesmo mūs labiem darbiem un mūsu Latvijai! Valsts prezidents Raimonds Vējonis”

“Esmu ļoti gandarīta par iespēju piedalīties tik brīnišķīgā pasākumā! Lieliski organizētas, izzinošas stacijas ar iespēju pašiem darboties. Katrā gadījumā bērniem ļoti patika, un viņi ir gatavi piedalīties arī nākamajā reizē. Paldies par lieliski organizēto dienu, par darbinieku pacietību, laipnību, spēju apmierināt mūsu zinātkāri. Bērni teica, ka šī esot bijusi visu laiku labākā ekskursija mežā. PALDIES! Rīgas Lietuviešu vidusskolas 4.b klase”

“Liels paldies par ieguldīto darbu, organizējot šāda mēroga pasākumu. Priecājamies, ka skolēniem ir šāds pasākums, kurā iepazīt meža daudzveidību no sēklas līdz aktībai atpūtai dabā. Ceram, ka arī citu gadu tiksimies. Noteikti stāstīsim skolā arī citām klasēm, lai brauc un piedalās!. Ar laba vēlējumiem  no Garkalnes novada, Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas 5.a klase”

“Talsu pamatskolas 6.klase ir sajūsmā par “Meža ABC”, jo pasākums ir brīvā dabā, skaists laiks. Skolēniem patika izzinošās stacijas par mežu, par rāpuļien un abiniekiem bija visjaukākais, jo varēta aptaustīt. Patika šaušana un pastaiga pa koku galiem. Kā arī skolēni ilgi aizkavējās 45.Zemessardzes bataljona punktā. Ļoti jauki un interesanti organizēta diena, viss ir pārdomāts un kārtīgi izstrādāts! Paldies un cerēsim un tikšanos nākošreiz!”

“Daudz svaiga gaisa, daudz jauku uzdevumu, jaukas emocijas un brīnišķīgi cilvēki, kuri grib un spēj dalīties ne tikai savās prasmēs un zināšanās, bet arī vēlmē iemācīt, pacietībā un dzīvespriekā! Agenskalna Valsts ģimnāzijas 10.b skolotāja”

“Mīļie Latvijas meža draugi! Paldies par “lielās, zaļās dzīvības” sargāšanu un popularizēšanu. Paldies par bezgala radošo, interesanto un atbildīgo jauno meža draugu audzināšanu! Esam sajūsmā par Jūsu darbu! Patiesā cieņā Daugavpils Valsts ģimnāzija.”

“Sveiki! Liels paldies Meža ABC komandai par šodienas grandiozo pasākumu, kurš ir ne tikai izzinošs, izglītojošs, bet arī klases saliedētības pasākums. Katrā kontrolpunktā ir gūtas jaunas zināšanas un idejas, kuras varēs turpmāk realizēt sev un savā apkārtnē. Rīgas 84.vidusskolas 4.b klase.”

“Iemācījāmies mērīt koku apkārtmēru, uzzinājām, no kāda vecuma koks iegūst dižkoka vecumu. Uzzinājām, kā izdzīvot mežā, kā maskējas zemessargi. Iemācījāmies pareizi šķirot atkritumus, aizpildījām pareizi krustvārdu mīklu (uzzinājām, ka baterijas sastāvā ir 7 vielas!). Vislabāk atpazinām meža tehniku un aprīkojumu meža inženierim. Liels paldies par šo jauko un izcili organizēto dienu! Saldus pamatskolas 4.a klase.”

“Paldies par jauko pasākumu! Tās ir visīstākās kompetneces! Lai izdodas arī citu gadu! Rucavas novada Sikšņu pamatskola.”

Vairāk

Aktuāli mežā:

Meža dienu ietvaros visa Latvijas sabiedrība tiek aicināta padarīt Latviju skaistāku ar koku stādījumiem, labiekārtojot un radot jaunas atpūtas vietas mežā, kā arī pievēršot lielāku uzmanību koksnes plašākai izmantošanai ēku būvniecībā, interjerā vai savas sētas labiekārtošanā.

Meža dienu pasākumus organizē valsts un pašvaldību iestādes, nozares uzņēmumi, meža īpašnieki u.c.

 

Aktivitātes:

Mūsu sniegtie pakalpojumi

“Meža konsultants” palīdz meža īpašniekiem gan ar informāciju, gan sniedz praktisku palīdzību meža apsaimniekošanā.

Ziemas periodā tā vairāk ir meža cirsmu stigošana un vērtēšana, pavasarī - palīdzība stādmateriāla iegādē un meža atajunošanā, visa gada laikā - meža inventarizācijas sagatavošana, meža kopšana, darbu plānošana. Pēdējo gadu laikā biedrība aktīvi palīdzējusi meža īpašniekiem sagatavot un realizēt projektus meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai.

Vairāk